Wielkanocne inspiracje

W moim domu w tym roku Wielkanoc w kolorze soczystej zieleni. Podzielę się z Wami pomysłami życząc jednocześnie radosnych, rodzinnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy.

Część dekoracji wykonałam własnoręcznie. Moje pisanki w tkaninach już znacie, drewniane zajączki także. Znalazłam także dwa jajka owinięte w sznurek, dodałam tylko wstążki, pod tym względem są uniwersalne i można je dopasować do każdego wystroju.

Białe zajączki powstały na warsztatach w Fabryce Kultury w Redzie, ustawiłam je na paterze do ciast wraz z jajkami, świecą i bukszpanem. Inna dekoracja powstała w dużym szklanym wazonie.

Zielone kolory są też na osłonkach doniczek, na poduszkach i serwetkach.

 

Podczas jarmarku rękodzieła nabyłam też w drodze wymiany inne cudowne przedmioty. Drewniana gąska wita gości na parapecie przed wejściem do mieszkania. Zawieszka jajko wisi w kuchni. Są to przedmioty wykonane przez osoby niepełnosprawne z Wejherowa. Przepiękna, ręcznie malowana pisanka pochodzi z pracowni Jolanty Zegzuła – malarki z Wejherowa.

Dla mnie na Wielkanoc muszą być też kwiaty. Tym razem tulipany w duecie z gałązkami oraz kolorowa kompozycja w skrzyneczce własnej roboty.