Rękodzieło na ślub

Miesiące letnie to czas, który nowożeńcy wybierają jako moment zawarcia związku małżeńskiego. To wyjątkowy moment, do którego długo się przygotowujemy, wyjątkowa jest też oprawa ceremoni.

Rękodzieło staje się tu alternatywą, jako produkt niepowtarzalnym, oryginalny, niebanalny.

W trwającym sezonie prawdziwym hitem są w mojej Pracowni pudełka na obrączki. Wykonuję je w formie szkatułek z przegródką w środku. Cały wystrój, kolorystyka, cytaty i “złote myśli” są sprawą dowolną, uzgodnioną z zamawiającymi. Oto przykłady:

Powstały też dwie duże szkatułki na koperty, karty z życzeniami od gości. Jedną z nich zamówioną przez przyszłych małżonków, dopasowałam do całości ślubnego wystroju, druga – w stylu retro jest upominkiem od gości weselnych.

Ciekawy pomysłem okazały się wielkie serca z napisami. Cudownie wykorzystane w sesji fotograficznej, pozostały miłymi pamiątkami:

Często bywa tak, że idziemy na ślub do zaprzyjaźnionej pary, ale nie jesteśmy gośćmi weselnymi. Aby pozostał akcent naszej obecności na ceremoni ślubu proponuję zamiast kwiatów skrzynkę na wino z dedykcją. Może to być także forma upominku dla rodziców bądź chrzestnych od młodej pary.

Mam nadzieję, że prezentowane prace będą dla Państwa jedynie inspiracją, wstępem do współpracy w realizacji własnych pomysłów. Serdecznie zapraszam.

Joanna Gessler